BABACAN MANAV

BABACAN MANAV

             Babacan manav 1928 yılında Ankara Toptancı  Hal ‘inde Hüseyin  Babacan  tarafından kurulmuştur.

 Ayrıca o yıllarda yapmış olduğumuz çalışmalardan dolayı 1963 yılı içersinde meslektaşlarına örnek dürüst çalışması ile takdir edilen HÜSEYİN BABACAN’ın Cumhurbaşkanlığı dairesince CUMHURBAŞKANLIĞI FORSU İLE TALTİF edilmesi uygun görüldüğünden dolayı taltif madalyası da verilmiştir.

          Hüseyin Babacan’dan oğlu Hüseyin Babacan’geçmiştir,sonra yanında çalışan Şevket Süslü’nün başarılı çalışmalarından dolayı da Şevket SÜSÜLÜ’ye devretmiştir.Babacan oğula geçen Babacan Manav 4.nesil olarak hizmet vermektedir.Bu dönemde genç yönetim ve girişimcilerle hizmet vermektedir.

 Babacan Manavda satılan her ürün doğal üretim tesislerinde üretilip satılıyor. Ayrıcalıklı olmasının  bir sebebi de budur,çünkü manavlar halden malı alır, sonra da tüketiciye ulaştırır. Yurdumuzda yetişen tüm sebze ve meyvede hatta Türkiye'de yetişmeyen ve ithal edilen ürünleri Antalya'da kapalı ve açık alanı olan dev bir tesiste yetiştiriyorlar.ANKARA ‘nın ULUS semtinde ANKARA Büyükşehir Belediyesi’nin karşısında günün her saatinde, Ankara'nın aklınıza gelebilecek her yerine servis yapmaktadır. Sadece bir demet maydanoz için bile olsa, servis istenen ürünü yer ve zamanında adrese ulaştırıyor. Ayrıcalıklı olmanın bir başka nedeni de bu titizlik, sabır ve özendir Ankara'nın bilinen ve başarılı hemen hemen tüm kafe ve restoranları ,resmi dairelerine şimdilerde Babacan Manavı'nın müşterisi.Küçük esnaf büyük esnaf ayrımı yapmaksızın Şevket Süslü için çok önemlidir.( Şevket Süslüyü 2006 eylül  ayında Hakkın rahmetine kavuşmuştur). 

ŞEVKET SÜSLÜ nün vefatından dolayı babadan oğula geçmekle beraber aynı anlayış içinde devam etmekte;Esnaflık günlük değil ona göre bir ömürlüktür dürüst bir esnaf olmanın kuralları dürüstlük, sabır, küçümsememe ve çalışkanlık ayrıca zamana verilen önemden geçtiğini düşünerek çalışmalarını  hala sürdürmektedirler.           

            Ankara’da yaptığı çalışmalardan dolayı çeşitli kuruluşlardan takdir name ve teşekkür belge ve plaketleri vardır. 

            Babacan Manav ayrıca Antalya ’da çiftliklerde üretilen kültür mantarı Ankara bölgesi dağıtımcılığı da yapmaktadır.Ankara’nın önde gelen semtlerinde de hizmet vermektedir

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !